czwartek, 27 kwietnia 2023 | 09:27

Sylwia Abram najlepszą śremską rakietą

W sobotę przy słonecznej pogodzie na korcie w Psarskiem rywalizowały śremskie rakiety. Mowa o członkiniach i sympatyczkach Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. Turniej Tenisa Ziemnego dla Kobiet został zorganizowany przez Wiesławę Łabutkę i Annę Karczewską we współpracy z zarządem towarzystwa. Przez kilka godzin 10 pań rywalizowało o puchar burmistrza Śremu. Zawodniczki w pierwszej kolejności zostały podzielone na 3 grupy, w których rozgrywały mecze o wstęp do półfinału.

Tam Monika Maślińska przegrała z Sylwią Abram, a Wiesława Łabutka wygrała z Anną Karczewską. W finale po blisko godzinnym meczu Abram wygrała z Łabutką 6:3. Fazę finałową sędziował Emil Majsner. Organizatorzy uważają turniej za udany, nie brakowało ciekawych wymian w każdym spotkaniu, a zawodniczki reprezentowały wysoki poziom. Każda z zawodniczek otrzymała  zestaw piłek, a zwyciężczynie dodatkowo puchary. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Śremie.Na zakończenie członkowie zarządu Śremskiego Towarzystwa Tenisowego wręczyli  nagrody dla 3 najlepszych zawodniczek Letniej Ligii Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. W tych rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Abram, przed swoją mamą Sylwią oraz Wiesławą Łabutką.

To nie koniec wydarzeń skierowanych do tenisistek. W połowie maja rusza kobieca liga tenisa ziemnego, w czerwcu odbędzie się Turniej Tenisowy Kobiet z podziałem na grupy początkujące i zaawansowane w formule super tie-break, a pod koniec wakacji Turniej Deblowy dla Pań.