poniedziałek, 8 maja 2023 | 11:23

Łukasz Chwaliszewski z pucharem KT-24

W niedzielę zakończył się rozgrywany od kilku tygodni Wiosenny Turniej Tenisa Ziemnego o puchar KT-24. W szranki stanęli dwaj najlepsi zawodnicy zawodów – Marek Figaniak i Łukasz Chwaliszewski. Finał trwał ponad 2 godziny, a finaliści udowodnili, że na korcie nie znaleźli się przypadkiem.

Pierwszy set znacznie lepiej rozpoczął Figaniak, który prowadził już 5:1, jednakże wtedy do głosu doszedł Chwaliszewski. Tenisista nie tylko doprowadził do wyrównania 5:5, ale wygrał pojedynek 7:5. Drugi set to ostrożne, długie wymiany. Przy wyniku 3:3 na czoło wysunął się Chwaliszewski 5:3 i choć przeciwnik próbował walczyć to nie miał szans i oddał set 6:4.

Finałowy mecz sędziowali członkowie Zarządu ŚTT Tomasz Wojna i Emil Majsner. Pojedynkowi przyglądali się głównie członkowie i sympatycy Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. Puchary dla zwycięzców i komplet piłek tenisowych wręczał przedstawiciel sponsora, Zbigniew Gumieniak. Wszyscy uczestnicy turnieju głównego – było ich 16 – otrzymali komplety piłek do gry.

Już za tydzień kolejny turniej Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. Trwają już kwalifikacje.