sobota, 27 maja 2023 | 18:55

Międzynarodowe skoki w Olszy

sygnał dzięki uprzejmości serwisu Świat Koni

Od piątku w Olszy rozgrywane są międzynarodowe zawody konne w skokach przez przeszkody. Zawody rangi CSI2* odbywają się pod Śremem po raz trzeci. Na hipodromie Klubu Jeździeckiego Agro-Handel Śrem zaplanowano 18 konkursów, z czego 2 zaliczane do światowego Longines Ranking. Pierwszy z nich odbył się dziś po południu.

Mowa o jednofazowym Big Tour LR, w którym przeszkody były zawieszone na 145 centymetrach. Parkur składał się z 13 przeszkód, a pary musiały oddać po 16 skoków. Zgłoszono 46 koni, a konkurs ukończyło 38 z nich. Norma czasu wynosiła 84 sekundy. Trzynaście par pokonało tor bezbłędnie.

Zwycięzcą konkursu z czasem 70,78 s został Marek Lewicki na klaczy La Pezi. Dwie sekundy więcej na pokonanie parkuru potrzebował Hubert Polowczyk i ogier M Blue’s Boy Z. Przez dłuższy na pozycji lidera utrzymywali się Patryk Skrzyczynski i wałach Gverdi, którzy ostatecznie zajęli trzecie miejsce z czasem 74,18 s.

Pula nagród w konkursie wynosiła ponad 100 tysięcy złotych.

W niedzielę ostatni dzień zawodów w Olszy. Konkurs GRAND PRIX LR zaplanowany jest na godzinę 14:00. Transmisja na antenie Telewizji Relax oraz na tvrelax.pl.