niedziela, 13 sierpnia 2023 | 13:19

Udana inauguracja rundy. Grad bramek [komentarz trenera]

Grad bramek ze strony UKS Śrem padł podczas inauguracyjnego meczu w Śremie. W sobotnie popołudnie seniorzy zielonego klubu podejmowali na własnym boisku Orkan Konarzewo. Był to pierwszy mecz ligowy klasy okręgowej w sezonie 2023/24. Gospodarze nie byli zbyt gościnni.

Pierwsza bramka padła w 7 minucie, a jej autorem był Jakub Mikołajczyk. W 28 minucie prowadzenie umocnił Tomasz Więcławek. Ten zawodnik skierował piłkę do bramki jeszcze trzykrotnie — w 44, 65 i 67 minucie. Autorem goli zdobytych w 37 i 45 minucie był z kolei Szymon Kędziora. Kropkę nad „i” postawił na 4 minuty przed końcem meczu Kacper Janicki.

Zwycięstwo i bilans bramek dają zespołowi UKS Śrem prowadzenie w tabeli poznańskiej klasy okręgowej. Kolejny mecz na boisku w Śremie już za tydzień. Zieloni podejmą Wielkopolskę Komorniki.

Orkan Konarzewo miał rozpocząć sezon w A-klasie. Mimo spadku drużyna utrzymała się w klasie okręgowej ze względu na roszady w V lidze. Szturm Junikowo zrezygnował z gry, jego miejsce zajęła Sparta Szamotuły. Z kolei miejsce Sparty w klasie okręgowej zajął Orkan