piątek, 8 września 2023 | 10:15

Tenis. Chwaliszewski niepokonany

Do czwartej edycji turnieju organizowanego przez Emila Majsnera zgłosiło się 25 zawodników w wieku od 18 do aż 75 lat. Turniej odbywał się na trzech kortach jednocześnie w Psarskiem i dwóch przy Szkole Podstawowej nr 6. Oprócz rozstawionych zawodników z rankingu Śremskiego Towarzystwa Tenisowego, w stawce znalazło się 9 zawodników z rozegranych wcześniej zaciętych meczów eliminacyjnych. Organizatorzy postanowili, by rozgrywać pełne mecze, do 2 wygranych setów.

Po pierwszej rundzie, do dalszych rozgrywek trafiło 8 tenisistów. Łukasz Chwaliszewski, który po walce odprawił Krzysztofa Nowaka; Emil Majsner, który po długim 3 setowym pojedynku pokonał Szymona Karolczaka; Kamil Majsner, który wyeliminował Jakuba Walczaka; Tomasz Wojna, który pokonał Mariusza Kociembę; Waldemar Chwaliszewski, który wygrał walkowerem; Marcin Adamczyk, który w bratobójczym pojedynku, nie bez wysiłku pokonał Michała; Piotr Adamczy, który dość niespodziewanie, ale zasłużenie wygrał z Tomaszem Walczakiem oraz Marek Figaniak, który wyeliminował Michała Pabicha.

W ćwierćfinale rozstawiony z nr 1 Łukasz Chwaliszewski pokonał wymęczonego meczem 1/8 Emila Majsnera, z kolei Tomasz Wojna pokonał doświadczeniem jego syna Kamila. Marcin Adamczyk po 3 setowym, zaciętym meczu okazał się lepszy od Waldemara Chwaliszewskiego, a dobrze grający tego dnia Marek Figaniak wyeliminował równie dobrze dysponowanego Piotra Adamczyka.

W półfinale Łukasz Chwaliszewski, pokonał pewnie, zmęczonego trudami sobotnich meczów Tomasza Wojnę, a Marcin Adamczyk ograł Marka Figaniaka, który nie oddał gry bez walki. W finale spotkali się uznawani za faworytów Łukasz Chwaliszewski i Marcin Adamczyk. Po zaciętym 3 setowym pojedynku wspomniany wyżej Łukasz, rozstawiony z nr 1 pokonał Marcina Adamczyka 6:3, 2:6, 10:5 i odebrał z rąk Prezesa Em-Bud Drzwi i Panele puchar, oraz nagrody rzeczowe, w tym ufundowany przez sponsorów voucher.

Niedzielne mecze były sędziowane przez znanego w środowisku tenisowym Krzysztofa Czaplickiego. Przed meczem finałowym odbyło się spotkanie z rehabilitantką Karoliną Pruchniewicz na temat kontuzji i ich zapobieganiu, a także podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla dzieci ze Świetlicy Iskra pt. „Moja Aktywność Fizyczna”.