piątek, 7 kwietnia 2023 | 06:23

Poranna droga krzyżowa w deszczu

Od lat w Wielki Piątek, przed piątą ranem, sprzed kościoła Najświętszego Serca Jezusa w Śremie wyrusza droga krzyżowa. Mimo nietypowej pory, za każdym razem uczestniczy w niej kilkuset wiernych. Podobnie było w tym roku. Śremian nie odstraszył nawet deszcz.

Droga krzyżowa to modlitwa, która prowadzi przez rozważanie 14 wydarzeń z ostatnich godzin życia Jezusa Chrystusa, od skazania na śmierć aż do złożenia w grobie.

Wierni przeszli sprzed kościoła na Jezioranach na teren plaży miejskiej. Na ulicy Kilińskiego eskortowała ich policja. Nabożeństwu przewodniczył ks. kanonik Ryszard Adamczak.

Dziś Wielki Piątek, dzień wspomnienia męki i śmierci Jezusa na krzyżu. Dziś obowiązuje post ścisły, a w kościołach nie odprawia się mszy świętej. Wierni przystępują do adoracji krzyża. Wieczorem, w wielu kościołach, odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej.

Transmisja z Kościoła Mądrości Bożej od godziny 18:00. Zapraszamy przed telewizory i komputery. Nadajemy w Inea na kanale 29 lub w internecie w jakości HD na tvrelax.pl i aplikacji YouTube.