wtorek, 18 kwietnia 2023 | 23:23

Mieszkańcy Żabna ujęli pijanego quadzistę

Bywają tygodnie, kiedy na terenie powiatu śremskiego nie zostaje wykryty ani jeden pijany kierowca. W minionym w ręce wymiaru sprawiedliwości wpadło aż dwóch.

W czwartek śremska policja otrzymała informację o agresywnym i prawdopodobnie pijanym kierowcy quada, poruszającym się po drodze publicznej. Zanim mundurowi dotarli na miejsce, dwóch mieszkańców wsi wzięło sprawy w swoje ręce i zatrzymało lekkomyślnej mężczyznę. Finalnie okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Brodnica miał aż ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania, bo te zostały mu już wcześniej zatrzymane. Co więcej, quad nie posiadał aktualnego ubezpieczenia, tablicy rejestracyjnej i nie był niedopuszczony do ruchu.

Dzień wcześniej kierowca na podwójnym gazie został zatrzymany przez zbyt szybką jazdę. W Chwałkowie Kościelnym (gm. Książ Wielkopolski) Policjanci drogówki namierzyli kierującego toyotą, który w terenie zabudowanym jechał o 20 km/h za szybko. Jak się okazało kierujący autem, 34-letni mieszkaniec gminy Dolsk, był pijany – miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni wkrótce staną przed sądem.