wtorek, 25 kwietnia 2023 | 14:28

Niemiec wybitnym absolwentem LO. Dyrektor Mulkowski tłumaczy dlaczego

Od kilku lat Liceum Ogólnokształcące w Śremie przy okazji jubileuszów związanych z założeniem szkoły upamiętnia swoich wybitnych absolwentów. Osoby wytypowane przez Stowarzyszenie Absolwentów LO przy okazji rocznicy mogą liczyć na mosiężny medalion umieszczany w płytach chodnikowych przed wejściem do szkoły oraz pamiątkową tablicę w holu placówki. Niedawno ogólniak obchodził swoje 165 – lecie i z tej okazji do Galerii Wybitnych Absolwentów wprowadzono nową osobę.

Za pomysł, aby w tym roku do Galerii Wybitnych Absolwentów wprowadzić rodowitego Niemca, odpowiada dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Piotr Mulkowski. Dyrektor ogólniaka w trakcie trwania uroczystości przybliżył zebranym życiorys Schaefera, a także pokazał jego świadectwo maturalne.

Według Gabrieli Wasielewskiej, kolejnych kandydatów do uwiecznienia w mosiądzu jest całe mnóstwo i jak przyznaje, każdy kto w wieku XIX opuszczał mury tej szkoły były skazany na bycie kimś wybitnym.

Jak do tej pory, poza doktorem Friedrichem Schaeferem, w Galerii Wybitnych Absolwentów śremskiego ogólniaka znalazło się czternaście osób. Jak udało nam się dowiedzieć, następnym w kolejce ma być ksiądz Czesław Piotrowski.