wtorek, 2 maja 2023 | 10:35

Wsiądź na rower. W ubiegłym sezonie śremianie przejechali niemal dwa razy więcej kilometrów

Na ulicach Śremu ponownie pojawiły się rowery miejskie. Pojazdy napędzane siłą mięśni można odblokować za pomocą aplikacji Roovee od poniedziałku, 1 maja. Po bezpłatnych 30 minutach, każda kolejna to koszt 5 groszy. W rozpoczynającym się sezonie do dyspozycji mieszkańców jest 30 rowerów, czyli tyle samo, co w ubiegłym roku. W zapasie operatora pozostaje 10 pojazdów zastępczych do natychmiastowej wymiany w przypadku uszkodzeń.

Gdzie znaleźć rower?

Lokalizację jednośladów można sprawdzić w aplikacji, ale zwykle znajdziemy je w wyznaczonych miejscach. Podobnie jak w poprzednich latach, stacje zlokalizowane są przy ulicach: Mickiewicza, Wyszyńskiego, Kilińskiego, Roweckiego, Chłapowskiego, Alei Solidarności oraz przy centrum rekreacyjnym w Psarskiem. Latem jednoślady będzie można zostawić także na plaży miejskiej.

Śremianie korzystają ze ŚRM. W ubiegłym roku padł rekord

W poprzednim sezonie Śremski Rower Miejski był użytkowany przez ponad 2 tysiące śremian, a jednoślady były wypożyczane blisko 14,5 tysiąca razy. Użytkownicy przejechali łącznie 53 tysiące kilometrów, a to oznacza wzrost rok do roku o 75 procent.

Funkcjonowanie systemu kosztuje gminę niespełna 85 tysięcy złotych.