poniedziałek, 8 maja 2023 | 13:46

Międzynarodowa rywalizacja

Śremscy szachiści po raz 22. stanęli w szranki ze swoimi przyjaciółki z Niemiec. W niedzielę w sali Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbył się Polsko-Niemiecki turniej w szachach błyskawicznych. Sąsiedzi zza zachodniej granicy z miasta Konigsbruck w dawniejszej NRD przyjechali do Śremu 11 raz. Szachowe spotkania odbywają się od 1985 roku na przemian w Polsce i w Niemczech.

Turniej rozgrywany był w tempie 4 minut plus 2 sekundy po każdym ruchu na partię na jednego zawodnika. Rozegrano 15 rund. Mecz drużynowy zawodnicy Piasta wygrali 4,5:3,5. Zwyciężył Robert Lisiecki przed Pawłem Wojtkowskim i Michałem Skrzypczakiem Nagrodę dla najlepszego szachisty z Niemiec zdobył Reinhard Gley, który w turnieju zajął 6 miejsce. W zawodach wystartowało 23 zawodników. Najlepszym seniorem 60+ został Stanisław Koliński. Następnego dnia turniej szachów szybkich wygrała Marzena Kozłowska.

Niemieccy szachiście zaprosili śremian do siebie na kolejne spotkanie, które odbędzie się na początku maja przyszłego roku.