wtorek, 9 maja 2023 | 07:23

Małachowo. Remiza wybudowana rękoma mieszkańców

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka we wsi Małachowo w gminie Dolsk wyglądały w tym roku bardzo uroczyście. Wszystko to za sprawą nowej remizy, która przy tej okazji została oficjalnie otwarta i zaprezentowana tak mieszkańcom jak i zaproszonym gościom.

Po okolicznościowej mszy świętej odprawionej tuż przy budynku nowej remizy, ksiądz Dawid Szymański poświęcił obiekt, a chwilę potem nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy i oficjalne przecięcie wstęgi. Nożyczki trafiły w ręce burmistrz Dolska, Barbary Wierzbińskiej, starosty śremskiego, Zenona Jahnsa, komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Śremie, Tomasza Kierzka oraz prezesa OSP Małachowo, Jacka Dorsza.

Firmom oraz instytucjom, które zaangażowały się w pomoc dla OSP Małachowo wręczono okolicznościowe statuetki. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także gratulacji i życzeń dla strażaków-ochotników.

Rozbudowa remizy kosztowała mniej więcej 140 tys. zł. Defibrylator znajdujący się na zewnętrznej ścianie budynku oraz brama została ufundowana przez śremskie starostwo powiatowe. Jak wspominali podczas uroczystości druhowie z OSP Małachowo, trudno określić kiedy dokładnie powstała we wsi straż pożarna. Pierwsze dokumenty wskazują jednak na rok 1934.