wtorek, 9 maja 2023 | 14:31

Wielka maszyna na Jezioranach. Dźwig na budowie w SP4

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 wkracza w decydującą fazę. Jeszcze w tym miesiącu konstrukcja częściowo znajdzie się pod dachem. We wtorek od samego rana budowlańcy montowali płyty stropowe nad częścią szatniową. W ciągu kilku godzin potężny dźwig przenosił betonowo-stalowe elementy konstrukcyjne z naczep ciężarówek na wieniec powstającego budynku.

W trakcie operacji zablokowany był dojazd do garaży zlokalizowanych przy ulicy Okulickiego, gdzie stanął dźwig i transporty z materiałem. Na Jeziorany dojechało ich w sumie pięć. W kolejnych dniach planowane jest zalewanie stropu betonem. Prace przy budowie sali w czwórce idą bardzo sprawnie, o czym jeszcze przed długim weekendzie mówił włodarz miasta.

Budynek na terenie czwórki ma kształt prostokąta o wymiarach 20 na 33 metry. Oprócz Sali sportowej znajdą się tam: szatnie, pokój nauczycielski i pomieszczenia techniczne. Pomiędzy nową częścią, a istniejącym budynkiem powstanie łącznik. Mniejsza sala powstaje w Pyszącej. Koszt wykonania obu inwestycji to blisko 11 mln. Gmina otrzymała na ten cel wsparcie z Polskiego Ładu w wysokości 10 mln 800 tysięcy złotych.