piątek, 12 maja 2023 | 09:16

W Śremie powstanie nowy sklep. Kto zainwestuje na Jezioranach?

W wydziale budownictwa Starostwa Powiatowego w Śremie procedowany jest wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowego. Dokument zawiera projekt zabudowy dwóch parcel leżących przy ulicy Roweckiego, vis-a-vis Szkoły Podstawowej nr 4 i tuż obok siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej. Inwestorem jest jedna z najprężniej działających w Polsce Powszechnych Spółdzielni Spożywców. Mowa oczywiście o śremskiej PSS „Społem”.

Lokalna firma chce wybudować na Jezioranach pawilon handlowy o powierzchni 550 m2, podobny do sklepu oddanego w ubiegłym roku w Mechlinie – zdradza Danuta Szafrańska, prezes PSS „Społem”. W najbliższej okolicy sieć ma co najmniej 3 swoje sklepy. Czy zatem któryś z nich zostanie zamknięty? Okazuje się, że zniknie jeden z najstarszych sklepów sieci znajdujący się w budynku „Relaxu”. Obecnie PSS-y wynajmują lokal od Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

Działkę przy ulicy Roweckiego PSS „Społem” zakupiła w 2015 roku od Śremskiego TBS. W przetargu obok spółdzielni ofertę złożył lokalny deweloper. Warunki zabudowy umożliwiały postawienie na jednej z działek obiektu handlowego, zaś na drugiej budynku wielorodzinnego. Kwota transakcji opiewała na pół miliona złotych netto.