sobota, 13 maja 2023 | 11:52

Śremsong powraca po 3-letniej przerwie

Pandemia przerwała organizowany od 32 lat Przegląd Piosenki Religijnej Śremsong. Wydarzenie jednak powraca po trzech latach przerwy. Wokaliści i muzycy ponownie spotkają się w murach dawnego klubu odlewnika. Swoją obecność zadeklarowało kilkuset uczestników z całej Polski. Śremsong rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Jak mówił Janusz Skotarczak, to będzie piękne spotkanie po latach. Stali uczestnicy przeglądu z entuzjazmem zareagowali na wieść o powrocie Śremsongu.

Śremsong przez wiele lat odbywał się w klubie odlewnika, który dziś został zaaranżowany na aulę katolickiego centrum edukacji i kultury. Nie wszyscy jednak pamiętają, że pierwsza edycja odbyła się murach szkoły podstawowej nr 2. O początkach festiwalu Janusz Skotarczak mówił w programie Gość LokalnejTV. Inspiracji było kilka, a wszystko rozpoczęło się od kółka gitarowego.

Nie bez znaczenia było też spotkanie twórcy Śremsongu z papieżem Janem Pawłem II podczas pielgrzymki do Polski w 1991 roku. Zresztą przegląd od lat odbyła się dla i ku czci papieża Polaka. Więcej o historii i tegorocznej edycji przeglądu piosenki katolickiej Śremsong dowiedzą się Państwo z nowego odcinka Gościa Lokalnej TV.