piątek, 26 maja 2023 | 10:19

Fragmenty uszkodzonej ciężarówki spadły na auto. Wysoki mandat dla kierowcy

Dziś rano kolejna ciężarówka uderzyła w wydaje się pancerny wiadukt kolejowy nad ulicą Powstańców Wielkopolskich. Z policyjnych kartotek wynika, że do zdarzenia doszło krótko po godzinie 7. Do służb wpłynęły dwa zgłoszenia.

Młody kierowca zestawu ciężarowego nie zastosował się do dwóch znaków – zakazu wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie wyższej niż 6 ton, a także zakazu wjazdu pojazdów wyższych niż 3,3 metra.

Ciężarówka uderzyła w wiadukt uszkadzając sygnalizację świetlną po stronie ZUS. Elementy skrzyni ładunkowej uderzyły też w przejeżdżający samochód osobowy.

Wysoki mandat dla sprawcy

27-letni mieszkaniec miejscowości Ujazd, kierując ciągnikiem marki Daf nie zastosował się do znaków drogowych i uderzył w wiadukt kolejowy. w wyniku zdarzenia elementy uszkodzonej skrzyni ładunkowej spadły na jadący z tyłu pojazd marki Audi, którym kierowała mieszkanka gminy Brodnica. Elementy uszkodziły szybę czołową oraz lewe lusterko auta. Kierujący byli trzeźwi. Kierowca zestawu został ukarany trzema mandatami na łączną kwotę 1670 złotych.

mł. insp. Ewa Kasińska, KPP w Śremie