poniedziałek, 29 maja 2023 | 12:40

Jak bezpiecznie poruszać się na rowerze? Oni już wiedzą

To była już czternasta edycja corocznej akcji „Rowerem bezpiecznie” organizowanej przez Klub Relax we współpracy z śremską policją. Tym razem, gruntową edukację na temat jednośladów odebrało prawie czterystu uczniów lokalnych szkół podstawowych.

Współorganizatorów „Rowerem bezpiecznie” jest wielu i oprócz wspomnianego już Klubu Relax i funkcjonariuszy śremskiej policji, co roku w akcję zaangażuje się także Rada Programu Bezpieczne Miasto, Wielkopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, Zespół Szkół Technicznych w Śremie, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego oraz lokalne firmy.

Spotkanie rozpoczyna się od pogadanki dotyczącej przepisów jakich trzymać się powinien każdy użytkownik roweru. Potem dzieci dowiedziały się jak przygotować swój jednoślad do sezonu, jak właściwie udzielać pierwszej pomocy, a na koniec, jako niespodzianka wydarzenia, do sali Klubu Relax wkraczał sierżant Pyrek, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.

Każde dziecko biorące udział w akcji Rowerem Bezpiecznie otrzymywało odblask ufundowany przez Wielkopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz drobny upominek od firmy Green Bike.