czwartek, 1 czerwca 2023 | 14:17

Zawodowcy wyróżnieni

Niedawno, bo kilka miesięcy temu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie przyznał trójce absolwentów tytuły Zawodowca Roku. Wyjątkowo w tym samym roku szkolnym ponownie zorganizowano to wydarzenie, które od teraz cyklicznie odbywać się będzie w maju.

Tradycyjnie Zespół Szkół Ekonomicznych tytułem Zawodowca Roku nagradza tych uczniów, który osiągnęli najlepsze wyniki w egzaminach na technika logistyka, technika ekonomistę, technika informatyka i od tego roku także technika programistę. Tak się akurat złożyło, że Dawid Witczak, tegoroczny i pierwszy Zawodowiec Roku w zawodzie technik programista, jest także szkolnym prymusem, którzy osiągnął na świadectwie średnią 5,69.

Małgorzata Gurdek, nauczycielka ekonomika, która miała okazję przedstawić zebranym tegorocznego programistę roku wspominała, że Dawid jest nie tylko niezwykle ambitnym i inteligentnym młodym człowiekiem, ale także posiadaczem ujmującego uśmiechu.

Oprócz Dawida Witczaka, tytuł Zawodowca Roku otrzymała także Agata Piasecka w zawodzie technik ekonomista, Dominik Nowak w zawodzie technik logistyk oraz Konrad Smolarek w zawodzie technik informatyk.