środa, 7 czerwca 2023 | 09:12

Myśliwskie święto w Muzeum

To już druga edycja Pikniku Myśliwskiego zorganizowanego w Muzeum Śremskim. Tym razem okazja była wyjątkowa, ponieważ myśliwi świętowali stulecie istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. Aby godnie uhonorować jubileusz, nim zaproszono wszystkich do wspólnego świętowania, Grzegorz Pawlak z Muzeum Śremskiego odczytał okolicznościowe przesłanie. Tuż po otwarciu imprezy większość od razu ruszyła do namiotów gastronomicznych, gdzie można było spróbować dań z dziczyzny.

Jak wspominał Piotr Królak, w jego ocenie najsmaczniejsze jest mięso z jelenia, które w smaku przypomina nieco wołowinę. Piknik Myśliwski to nie jednak nie samo jedzenie, o czym świadczyły prawdziwe tłumy podziwiające majestatyczne trofea myśliwskie Romana Niemiera.

Myśliwy z koła łowieckiego „Kogut Kórnik” już ma kupiony bilet do Argentyny, gdzie także tradycyjnie wybierze się na polowanie. Jednym z punktów imprezy był pokaz sokolników, którzy chętnie „wypożyczali” na chwilę swoich podopiecznych do wspólnego zdjęcia.

Na Pikniku Myśliwskim nie mogło zabraknąć także stoisk edukacyjnych nie tylko dla najmłodszych odwiedzających, ale także nieco starszych uczestników wydarzenia.

Jeśli uczestnicy dotrwali do późniejszego wieczora w Muzeum Śremskim, to mogli wysłuchać również koncertu zespołu Masterbrass oraz wziąć udział w zabawie tanecznej. Organizatorami sobotniego pikniku byli łowczy z koła Knieja Książ, Knieja Dolsk, Ostoja Śrem, Leśnik Poznań oraz Kogut Kórnik.