środa, 14 czerwca 2023 | 14:12

„Przecierka” z rowerzystką i auto na boku. Kolizje na 434 w gminie Dolsk

Dziś policjanci drogówki nie narzekają na brak pracy. Przed południem na terenie gminy Dolsk doszło do dwóch kolizji. Najpierw w Dolsku, kierująca rowerem mieszkanka gminy, włączając się do ruchu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym. Doszło do przetarcia się obu pojazdów. Kierujący byli trzeźwi, a w efekcie zderzenia nikt nie doznał obrażeń. Rowerzystka została pouczona.

Niedługo potem na tej samej drodze, ale w okolicy Masłowa kierujący VW Touranem zjechał na przeciwległe pobocze i uderzył w bariery oddzielające chodnik od jezdni. W konsekwencji auto przewróciło się na bok. Mieszkaniec powiatu gostyńskiego jechał razem z rodziną, w tym małym dzieckiem. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z przyczyn zdrowotnych. Tutaj także nikomu nic się nie stało. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, policjanci drogówki nie zastosowali ani postępowania mandatowego, ani pouczenia.

Pomocy pasażerom auta początkowo udzielili świadkowie kolizji. Ochotnicy z OSP Dolsk zajęli się usunięciem rozlanych na drodze płynów eksploatacyjnych.