czwartek, 15 czerwca 2023 | 11:43

Byli pracownicy PEKAES świętowali

Przedsiębiorstwo Międzynarodowych Przewozów Samochodowych PEKAES powstało w 1958 roku i miało na terenie Polski sześć zajezdni, między innymi w Śremie, Warszawie, Szczecinie i Starachowicach. Mimo, że firma już od jakiegoś czasu nie istnieje, to byli pracownicy nadal dbają o jej spuściznę regularnie się spotykając i wspominając dawne czasy. Niedawno jubileusz 65-lecia powstania przedsiębiorstwa świętowali w zbrudzewskiej Gajówce.

Stowarzyszenie na chwilę obecną ma ponad sześciuset członków, z czego kilkudziesięciu jest z samego Śremu. Tradycją jest, że regularne spotkania członków stowarzyszenia odbywają się właśnie w mieście lub jego okolicach.

Działalność stowarzyszenia nie ogranicza się tylko do wspominkowych spotkań. Członkowie PMPS PEKAES aktywnie współpracują ze szkołami i starają się zachęcić młodzież do szeroko pojętej motoryzacji.

Nim wszyscy zasiedli do stołów, obecni w gajówce członkowie stowarzyszenia zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy dużym samochodzie ciężarowym z logiem firmy.

Firma PEKAES w latach swojego istnienia zajmowała się między innymi przejazdami po Europie i Bliskim Wschodzie.