czwartek, 29 czerwca 2023 | 22:27

Trójstronne spotkanie

Międzynarodowa współpraca między bretońskim miastem Guichen we Francji a Śremem sięga początków lat 90. Po pandemicznej przerwie delegacja z kraju nad Loarą ponownie zawitała do Polski, gdzie między innymi w Poznaniu wzięła udział w konferencji dotyczącej przyszłej kooperacji, pandemii koronawirusa i wojnie na Ukrainie. Potem Francuzi przyjechali także do Śremu.

W siedzibie Klubu Relax delegacja samorządowców z Francji spotkała się z Ukraińcami mieszkającymi w Śremie. Goście z Europy Zachodniej mogli poznać nie tylko historię każdej osoby, która pojawiła się tego dnia na spotkaniu, ale także odwiedzić biuro Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta, gdzie są przechowane dary dla Ukrainy.

W listopadzie zeszłego roku w Guichen mieszkańcy tego miasta zorganizowali koncert, podczas którego zbierali pieniądze na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Ostatecznie, udało się zebrać około 8 tys. zł, które trafiły następnie do Towarzystwa im. Brata Alberta.

Podczas pobytu w powiecie Śremskim, delegacja z Francji odwiedziła między innymi szkołę im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, zawitali także do Dolska.