sobota, 12 sierpnia 2023 | 20:35

Zarządca zniszczonego chodnika dotrzymał słowa

Chodnik wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej na wysokości biurowca targowiska miejskiego urągał wszelkim standardom. Przez lata jego właściciel nie robił nic, aby zmienić stan rzeczy. Śremianie mieli już dość duktu, który zagrażał zdrowiu, a być może i życiu.

W sprawie ścieżki przy ul. Grunwaldzkiej kilkukrotnie interweniowała radna powiatowa, Elżbieta Michalska. Chodnik przy targowisku miejskim jest własnością Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Instytucja zobowiązała się, że dziurawy chodnik zostanie naprawiony w 2023 roku.

Tak też się stało. Na przełomie lipca i sierpnia drogowcy wymienili około 120 metrowy odcinek duktu. Ułożona została kostka brukowa pochodząca z recyklingu. Jak poinformowała nas Malwina Korzeniewska-Michalak z WZDW w Poznaniu, remont chodnika przy ulicy Grunwaldzkiej został ujęty w programie likwidacji zagrożeń na dojściach do szkół dzieci i młodzieży, a jego realizacja została zaplanowana etapowo ze względu na ograniczone środki finansowe oraz duże potrzeby w zakresie bieżącego utrzymania dróg. Na modernizację czeka jeszcze chodnik od targowiska do stacji paliw.