piątek, 18 sierpnia 2023 | 16:54

Drugi rok z rzędu bez konkurencji nad Dolskiem

Od środy Leszno jest gospodarzem 32. ENEA Leszno Balloon Cup oraz 11. Balonowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zwyczajem ubiegłych lat, jeden z wieczornych startów został zorganizowany w okolicy Dolska. W czwartek o 18 na terenie ośrodka Villa Natura rozpoczęła się odprawa zawodników. Drugi rok z rzędu zapadła trudna decyzja o odwołaniu lotu ze względu na warunki atmosferyczne.

Mimo odwołania lotów zawodniczych, 4 balony wzbiły się w powietrze na krótki rekreacyjny lot. Kolejne cztery załogi spasowały podczas rozkładania swoich statków, ale pozwoliły na dokładne obejrzenie balonów z bliska, tym którzy przyszli je podziwiać. W leszczyńskich mistrzostwach bierze w nich udział 25 pilotów z Polski i Europy.

Niemal wszystkie konkurencje odbywają się w Lesznie i najbliższych okolicach. Balony można zobaczyć na niebie wczesnym rankiem i wieczorem.

Do czwartku odbył się zaledwie jeden z trzech zaplanowanych lotów. W piątek rano pogoda była już łaskawa i piloci wzięli udział w trzech konkurencjach. Wieczorem nad lotniskiem w Lesznie odbędzie się tradycyjny nocny pokaz.