środa, 23 sierpnia 2023 | 10:53

Młodzieżowa Rada Miejska najwcześniej po wyborach

Kamil Majsner i Amelia Szafraniak pod koniec czerwca tego roku złożyli w Urzędzie Miejskim w Śremie petycję z apelem o powołanie Młodzieżowej Rady Gminy. W ubiegłym tygodniu burmistrz Adam Lewandowski ustosunkował się do pisma dwójki młodych ludzi, wyrażając swoje zainteresowanie tematem. W odpowiedzi włodarza gminy czytamy, że istnieje potrzeba powołania lokalnie działającej Młodzieżowej Rady Gminy, jednak zdaniem burmistrza powinno się to odbyć dopiero w następnej kadencji samorządu. W najbliższym czasie ma zostać zainicjowany proces przygotowawczy oraz konsultacje z młodymi mieszkańcami miasta.

Kamil Masjner w rozmowie z nami zaznaczył, że gdy już Młodzieżowa Rady Gminy powstanie, to nie będzie za bardzo angażował się w jej funkcjonowanie, oddając tutaj pola innym młodym mieszkańcom gminy.

Młodzieżowa Rada Gminy ma za zadanie reprezentować młodych ludzi na danym terenie i uwrażliwiać lokalne władze samorządowe na ich potrzeby. Burmistrz i rada miejska mogą także konsultować z Młodzieżową Radą Gminy wszystkie pomysły, które mają dotyczyć młodych mieszkańców konkretnego samorządu.