czwartek, 21 września 2023 | 15:23

O profilaktyce przy muzyce i zabawie

To już drugi raz, kiedy Muzeum Śremskie w ramach Dni Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień zorganizowało na swoim terenie tematyczny piknik o nazwie „Tyle słońca w naszym mieście”. Mimo niełatwego tematu przewodniego wydarzenia, całość była utrzymana w bardzo pozytywnej i przystępnej formie. Zamiast mało ciekawych pogadanek na temat zgubnego wpływu alkoholu czy narkotyków, można było przejść się w alkogoglach i samemu przekonać się, jak trudno nie tylko poruszać się w stanie upojenia, ale nawet utrzymać względną równowagę.

Tematycznych stoisk było więcej – porad udzielali między innymi pracownicy śremskiego banku, przedstawiciele Biura Pomocy Osobom Zadłużonym czy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Muzealny piknik oferował także wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych animacji, a także wziąć udział we wspólnej dobrej zabawnie przygotowanej przez Wujka Ogórka.

Tego dnia można było posłuchać także coverów szwedzkiej grupy ABBA w wykonaniu zespołu The Movie oraz coverów dżemu w wykonaniu grupy Salen.