środa, 27 września 2023 | 10:55

Pierwszoklasiści uczyli się jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

Stałą częścią każdej „Bezpiecznej drogi do szkoły” jest inscenizacja tego, jak nie należy przechodzić przez jezdnię. Rok rocznie w rolę niezbyt ogarniętego przechodnia wciela się Wojciech Majchrzak z Klubu Relax i co roku dzieci mogą zadecydować czy powinno się ukarać go mandatem, czy wystarczy wyłącznie pouczenie policjanta. Taką formę edukacji najmłodszych o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wiele lat temu zaproponował właśnie Klub Relax.

Akcja praktycznie od samego początku odbywa się przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie. To właśnie tam co roku we wrześniowy poranek schodzą się pierwszoklasiści z lokalnych szkół podstawowych, aby uczyć się między innymi o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Pogadankę w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” prowadzą z najmłodszymi funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Uczniowie śremskich szkół podstawowych nie mogą doczekać się końcówki wydarzenia, kiedy to mikrofon przejmuje Sierżant Pyrek i zaprasza wszystkich do wspólnej, dobrej zabawy. Przy tej okazji, dzieci otrzymują również odblaski.

W zeszłym roku akcja na Targowisku Miejskim została rozszerzona o zajęcia przeprowadzone także dla śremskich seniorów, w tym roku o bezpiecznym poruszaniu się po drodze posłuchały osoby niewidome.