piątek, 6 października 2023 | 17:45

Dwa potrącenia w tydzień. Dyrektorzy i radna chcą zmian na skrzyżowaniu

Pierwszą interpelację w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Staszica radna powiatowa Elżbieta Michalska złożyła pod koniec kwietnia 2021 roku. Wtedy to Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, który administruje tą drogą, odpowiedział, że wskazane przez radną skrzyżowanie jest w ich ocenie dobrze oznakowane i nie widzi konieczności zmian w istniejącej organizacji ruchu. Innego zdania jest dyrekcja szkół położnych przy ulicy Staszica – Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Katolickich. Skrzyżowanie nawet w ostatnim czasie sprawiało realne zagrożenie życia dla uczniów tych placówek, dlatego też dyrektorzy postanowili ponownie zaapelować do Zarządu Dróg w Poznaniu o podjęcie działań w tej sprawie.

W najnowszej interpelacji radna Michalska apeluje o zainstalowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich już kilka lat temu zgłaszał pomysł przebudowania w tym miejscu skrzyżowania tak, aby było ono bardziej bezpieczne dla pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów.

Najbardziej zainteresowani sprawą, czyli uczniowie szkół przy Staszica w pełni popierają działania dyrekcji. Wielu z nich było świadkami wydarzeń, które mogły na tym skrzyżowaniu skończyć się źle, albo nawet tragicznie.

Na chwilę obecną do Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Katolickich uczęszcza około ośmiuset uczniów.