piątek, 13 października 2023 | 20:45

Nagrody na Dzień Edukacji Narodowej. Dyrektorka z nagrodą ministra

Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. Od 1972 roku pracownicy placówek edukacyjnych obchodzą swoje święto 14 października. Z tej okazji w piątek w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego spotkali się nauczyciele wyróżnieni nagrodami burmistrza i tymi przyznawanymi przez dyrektorów poszczególnych szkół. Dzień nauczyciela był też okazją do podsumowania ostatniego roku w sferze edukacyjnej.

Adam Lewandowski mówił też o inwestycjach w oświacie, za które odpowiada gmina jako organ prowadzący, wspominając chociażby o powstających salach gimnastycznych czy bieżących remontach. Samorząd prowadzi obecnie 11 szkół i 4 przedszkola, w których zatrudnia ponad pół tysiąca pracowników.

Burmistrz Adam Lewandowski swoją nagrodą uhonorował 25 nauczycieli, z kolei dyrektorzy szkół przyznali w sumie 172 nagrody. To jednak nie wszystko. Kilka dni temu nagrody kuratora otrzymali: Marcin Szydłowski – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz Kamila Winnicka-Temporale ze śremskiej piątki. Z kolei medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowana została wicedyrektor szkoły w Dąbrowie Grażyna Kałużna. Najwyższą nagrodą – Ministra Edukacji i Nauki – pochwalić może się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Karolina Worobiew.

Karolina Worobiew zdradziła też, że największym wyzwaniem w karierze dyrektora był proces przekształcenia gimnazjum w szkołę podstawową i zbudowanie jej jakości, tak aby żaden nauczyciel nie stracił pracy.