środa, 8 listopada 2023 | 10:59

Sportowa Arena jak nowa

Sportowa Arena dla najmłodszych została oficjalnie otwarta. Wolą mieszkańców jednym ze zwycięskich projektów zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego okazała się modernizacja bieżni lekkoatletycznej z trybunami za przedszkolem Słoneczna Gromada w Śremie. Niegdyś żużlowy mały stadion z ławkami zamiast trybun nabrał teraz nowoczesnego kształtu.

Ten stadion powstał w 1991 roku w czerwcu. Został oddany, został budowany czynem społecznym praktycznie przez jednostkę wojskową w Śremie. No i tutaj wykorzystano przepiękne ukształtowanie terenu, bo nasze przedszkole to rzeczywiście są górki i pagórki, z których korzystamy. No i tutaj taki mini stadion powstał. To jest podobno unikatowy, jedyny w Polsce.

mówiła Elżbieta Kubera, dyrektor przedszkola Słoneczna Gromada

Przedszkolaki przy okazji krótkiej, rekreacyjnej sztafety same miały okazję przetestować nową, poliuretanową nawierzchnię i siedziska z prawdziwego zdarzenia.

Zamysł był taki, zawsze Spartakiada odbywała się w okresie letnim dla przedszkolaków, no i te warunki biegowe, inne rzeczy po tym żużlowym tartanie nie bardzo sprzyjały temu pomysłowi. Dlatego też bardzo mnie ucieszyła inicjatywa przedszkola, jeżeli chodzi o budżet obywatelski. Ta aprobata przebudowy tej areny, no zyskała sporą popularność, bo oddano ponad 2300 głosów. No i zakwalifikował się do dalszych prac.

tłumaczył Adam Lewandowski, Burmistrz Śremu

Los nowego stadionu w pewnym momencie stanął jednak pod znakiem zapytania. Ze względu na rosnące ceny materiałów budowlanych i ewentualny brak możliwości realizacji w pełni projektu, gmina Śrem zadecydowała do planowanej kwoty około 250 tys. zł dorzucić dodatkowe ponad 144 tys. zł. Dzięki temu wsparciu, Sportową Arenę udało się w pełni zrealizować.

Jestem bardzo zadowolony z tego powodu, że udało się coś takiego zbudować. Mało tego, jest jeszcze jeden pomysł, kiedy muzeum organizuje fajne rodzinne imprezy, żeby ten stadion był również otwarty i żeby brama znajdowała się między muzeum właśnie a przedszkolem, żebyśmy wszyscy mogli maksymalnie to wykorzystać.

mówił Adam Lewandowski

Mamy już szereg planów. Co roku organizujemy spartakiadę sportową dla przedszkolaków gminy Śrem, a teraz jesteśmy jeszcze w kontaktach z panem Markiem Matuszewskim z Runner’s Power i chcemy zrobić takie sztafety dla środowiska. Sobota, niedziela połączona z festynami dla naszych przedszkolaków, żeby właśnie ten stadion żył dla wszystkich, bo taka jest idea Budżetu Obywatelskiego i do tego się trzymamy.

dodała Elżbieta Kubera

Jak zdradził nam burmistrz Adam Lewandowski, być może już wkrótce na nowej Arenie Sportowej uda się zorganizować Wielkopolską Spartakiadę Przedszkolaków.