czwartek, 16 listopada 2023 | 07:53

Świętowali niepodległość na sportowo

Biegacze w biało-czerwonych barwach ponownie pojawili się w parku Powstańców Wielkopolskich. Po pandemicznej przerwie wznowiono Powiatowy Bieg Niepodległości, którego w tym roku odbyła się szósta edycja. Sportowe wydarzenie zorganizowano w kilku kategoriach – dystanse dla dzieci od 400 do 600 metrów, bieg młodzieżowy na 2,5 kilometra oraz można było też przejść lub przebiec trasę rekreacyjną bez pomiaru czasu o długości 2,5 kilometra. Najwięcej chętnych zgłosiło się na bieg główny, którego trasa wynosiła 5 kilometrów. Nim jednak pierwsi biegacze przekroczyli linię startu, wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

W biegu głównym wzięło udział ponad dwustu biegaczy. Na bieg młodzieżowy zapisało się dwadzieścia osób, około osiemdziesięciu chętnych zdecydowało się zaś na bieg rekreacyjny. W biegach dziecięcych we wszystkich kategoriach startowała około setka dzieci.

W biegu głównym, jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Filipiak z Poznania. Wśród kobiet palma pierwszeństwa przypadła Jagodzie Musielak z Książa Wielkopolskiego. Jeśli chodzi o biegi młodzieżowe, to zwycięstwo odniósł Kamil Kaźmierczak i Agata Fabisiak.