środa, 22 listopada 2023 | 16:11

Mikołajowie poszukiwani

Kolejny raz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji „Odkryj w sobie Świętego Mikołaja”. Osoby prywatne i firmy mogą w jej ramach zrobić prezent świąteczny dziecku, który trafi do niego jeszcze przed Wigilią.

Po raz jedenasty już w tym roku wystartowaliśmy z akcją charytatywną, świąteczną akcją charytatywną Odkryj w Sobie Świętego Mikołaja. Jest to akcja skierowana do dzieci z niepełnosprawnościami, do dzieci z rodzin zastępczych, a także dzieci z rodzin najuboższych, gdzie osoby prywatne czy firmy mogą sprezentować prezent takim dzieciom pod choinkę. Wystarczy zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie na ul. Dudkiewicza 5 bądź na adres mailowy czy telefonicznie, napisać do nas i wyrazić chęć wzięcia udziału w tej akcji i zostać świętym Mikołajem. Wówczas my przekazujemy osobom list dziecka własnoręcznie napisany. Taka osoba, która zgłosiła się do nas otrzymuje ten list i po jakimś czasie, powiedzmy 2-3 tygodniach przekazuje do nas paczkę, którą nasz święty Mikołaj rozwozi bezpośrednio do rąk własnych dziecka do jego domu.

wyjaśnia Karolina Gałuszka, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie

Każdy uczestnik akcji spełnia marzenie dziecka osobiście kupując mu prezent o wartości nie większej niż 150 złotych i przekazuje go następnie do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Najprawdopodobniej w trzecim  tygodniu grudnia Święty Mikołaj z PCPR osobiście dostarczy dziecku jego wymarzony prezent. Zgłoszenia chęci wzięcia udziału w akcji do 2 grudnia można składać osobiście, pod numerem telefonu (722 396 867) lub przez adres email – pcpr@pcprsrem.com.