środa, 27 grudnia 2023 | 14:25

Niezwykłe obrazy dla WOŚP

Dzieci z przedszkola Janka Wędrowniczka pokazały swoją artystyczną duszę. Niedawno miały okazję przygotować różnymi technikami dzieła plastyczne, które już wkrótce będą licytowane podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tworzenie malarskich kompozycji odbywało się pod okiem śremskich artystów – Matyldy Lepieszy i Damiana Rojka.

Dzisiaj malujemy z dziećmi pracę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Malujemy serce, malujemy dłońmi. Chcemy, żeby wszystkie linie papilarne się odcisnęły, żeby zostawić swój indywidualny ślad. Praca będzie na płótnie wykończona inspiracją prac Paula Klee „Anioły”. Kiedy wszystkie dłonie nam powysychają, to na płótno będą nanoszone i z tego powstanie jeden wielki, ogromny anioł.

mówi Matylda Lepiesza

Przedszkolaki zajmują się upiększaniem naszej rzeczywistości. Przygotowałem projekt na akcję, która dzieje się w przedszkolu. Będzie to akcja związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzieciaki malują po moim płótnie, który przygotowałem, na wzór moich prac. Jest to biel i czerń, ale powstają kolory. Po zakończeniu pracy przedszkolaków ja to poprawię i to wszystko pójdzie na akcję charytatywną i będzie licytowane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

mówi Damian Rojek

Dzieci były bardzo grzeczne i chętnie słuchały rad śremskich artystów. Po skończeniu swoich dzieł, mentorzy podopiecznych przedszkola Janka Wędrowniczka brały prace dzieci na swój warsztat, gdzie je poprawiały i ulepszały. Przedszkolaki oczywiście zapoznają się z ostatecznym efektem pracy własnych rąk, nim trafią one na licytację Wielkiej Orkiestry.