czwartek, 28 grudnia 2023 | 10:15

Szopki nagrodzone

Muzeum Śremskie postanowiło kontynuować konkurs na bożonarodzeniową szopkę, zapoczątkowany rok temu. Tym razem na Mickiewicza dostarczono niemal trzydzieści prac wykonanych przez przez osoby w różnym wieku działające tak indywidualnie jak i grupowo. Przy okazji oceny jury zwracała baczną uwagę, czy elementy zainstalowane w szopce zostały wykonane własnoręcznie, a nie z kupnych elementów.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić łącznie siedem szopek i wręczyć dodatkowo pięć wyróżnień. Najlepszą pracę w kategorii dzieci i młodzieży wykonał Aleksander Nawrocki. Wśród dorosłych talentem wykazała się zaś Natalia Cwojdzińska. Jeśli chodzi o prace grupowe, laur zwycięzcy w kategorii dzieci i młodzieży przypadł klasie V Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie, nagrodę za pracę rodzinną otrzymała rodzina Siczyńskich, a z dorosłych pierwsze miejsce na podium ex aequo zajęły panie z Klubu Senior + i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wyrzece. Tak się złożyło, że wcześniej, będąc akurat w siedzibie klubu na Franciszkańskiej, towarzyszyliśmy seniorkom w momencie pracy nad zwycięską szopką bożonarodzeniową. Warto wspomnieć, że to już druga wygrana pań w tym konkursie.

Całość materiału z prac pań z Klubu Senior + nad szopką bożonarodzeniową będzie można zobaczyć w świątecznym cyklu Telewizji Relax. Tradycją muzealnego konkursu stało się także, że przy jego okazji można zakupić rękodzieło świąteczne od Warsztatów Terapii Zajęciowej, a po ogłoszeniu wyników zaprasza się wszystkich obecnych na krótki koncert pastorałek i kolęd.