wtorek, 2 stycznia 2024 | 11:10

Będzie remont drogi w Pyszącej

W 2019 roku kilometr ulicy Rolnej, w 2021 3 kilometrowy odcinek w Chrząstowie, a w tym roku aż trzy odcinki o łącznej długości ponad 4 kilometrów. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpisał kolejny przetarg na modernizację drogi nr 436. Tym razem remontowi poddany zostanie fragment trasy łączącej Śrem z Klęką w Pyszącej. Mowa o 2 kilometrowym odcinku od łuku na końcu ulicy Rolnej aż do końca wsi na wysokości nielegalnego składowiska odpadów.

Z projektu wynika, że drogowcy położą dwie warstwy asfaltu, wymienią nawierzchnię czterech zatok autobusowych, a także odtworzą przydrożne rowy. Nie ma mowy o budowie oczekiwanego przez mieszkańców chodnika, czy chociażby utwardzeniu zjazdów do posesji z kostki brukowej. W projekcie nie jest nawet przewidziany istniejący zjazd w gminną drogę gruntową – ulicę Pogodną łącząca trasę wojewódzką z ulicą Zachodnią.

WZDW oszacowało inwestycję na niespełna 3 miliony 400 tysięcy złotych. 3 z 4 ofert, które wpłynęły w postępowaniu mieszczą się w tym limicie. Najkorzystniejszą cenowo propozycję złożyła firma Transbruk z Nekli, która niedawno modernizowała tę drogę pomiędzy Pyszącą, a Binkowem. Spółka zaproponowała kwotę 2 milionów 811 tysięcy złotych i to jedyna oferta poniżej 3 milionów. Na decyzję zarządcy trzeba będzie jeszcze poczekać. Rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy nastąpi po Nowym Roku. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na zrealizowanie kontraktu.