wtorek, 9 stycznia 2024 | 11:14

Zalana droga w Grzybnie. Trzeba nadrobić kilometrów

Droga powiatowa z Żabna do Grzybna została zamknięta. W stawach zlokalizowanych po obu stronach jezdni podniósł się poziom wody i asfalt znalazł się pod jej powierzchnią. Taki stan utrzymuje się już od tygodnia.

Mowa o drodze powiatowej nr 2467P, która została zalana na wysokości stawów rybnych w miejscowości Grzybno. Kilkudziesięciometrowy odcinek został zamknięty dla ruchu ze względu na niebezpieczeństwo. Jeszcze kilka dni temu byli tacy, którzy tamtędy przejeżdżali. Teraz nawierzchnia zamarzła, poziom wody się obniżył i jedno z aut miało się zawiesić na lodzie.

Kierowcy narzekają na oznakowanie, bowiem w Żabnie przy stacji paliw znajduje się jedynie znak informujący o drodze bez przejazdu. Wiele aut dojeżdża do szlabanu lub lodowego zatoru i zawraca. Brakuje znaków o objeździe. Kierowcy mogą wybrać drogę przez Sulejewo Folwark lub nieco dłuższą trasę przez Brodnicę i Sucharzewo. Od strony Śremu czy Czempinia warto kierować się przez Szołdry.

To nie pierwszy raz, kiedy droga powiatowa w Grzybnie jest zalewana, a w konsekwencji zamykana dla ruchu. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w 2010 i 2021 roku.