czwartek, 18 stycznia 2024 | 13:45

Szpital zamawia nową karetkę

O tej sprawie informowaliśmy już jesienią ubiegłego roku. Szpital Powiatowy w Śremie wkrótce zakupi kolejną karetkę. Będzie to piąty ambulans na stanie lecznicy, który póki co zakończy wymianę sprzętu transportowego. Pieniądze na zakup pojazdu znalazły się z Funduszu Medycznego, którym dysponuje Ministerstwo Zdrowia. Promesa opiewała na 600 tysięcy złotych.

W przetargu ogłoszonym tuż po Nowym Roku, wpłynęła tylko jedna oferta firmy z Kutna, która już wcześniej dostarczała ambulans do śremskiej lecznicy. Łódzkie przedsiębiorstwo zaproponowało stawkę mieszczącą się w budżecie i wynoszącą niemal 649 złotych brutto. Szpital w Śremie dołoży do ministerialnego grantu z własnego budżetu niespełna 49 tysięcy. Nowa karetka zostanie dostarczona wraz z całym wyposażeniem. Auto na podwoziu MANa ma spełniać obecne normy, a więc będzie w kolorze żółtym i zostanie oklejona odblaskowymi emblematami.

Jak mówił Michał Sobolewski, prezes lecznicy złożona oferta spełnia wszelkie wymagania i po analizie zdecydowano o jej wyborze. Podpisanie umowy ma nastąpić w ciągu najbliższych dni, a dostawa ambulansu po kolejnych 30 dniach.

Nowy ambulans ma zastąpić jedną z karetek systemowych.