środa, 7 lutego 2024 | 08:37

Droga w Grzybnie nadal zamknięta. Powiat chce rozwiązać problem zalewania jezdni

Droga powiatowa z Żabna do Grzybna od kilku tygodni jest zamknięta dla ruchu. W stawach zlokalizowanych po obu stronach jezdni podniósł się poziom wody, w wyniku czego asfalt znalazł się pod jej powierzchnią. Mowa o 300 metrowym odcinku drogi nr 2467P, która nie pierwszy raz została zalana na wysokości stawów rybnych w miejscowości Grzybno. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w 2010 i 2021 roku. Za każdym razem kierowcy są skazywani na objazdy przez Sulejewo Folwark lub nieco dłuższą trasę przez Brodnicę i Sucharzewo. Starosta Śremski zapowiedział, że problem zostanie rozwiązany raz na zawsze i to jeszcze w tym roku.

Podjąłem decyzję, że w tym roku wyremontujemy tę drogę. Tam trzeba przeznaczyć co najmniej milion złotych, żeby na tym odcinku 300-metrowym tę drogę podnieść o 70 cm w górę, ją obwałować. Żeby ci mieszkańcy w następnym roku takiego problemu nie mieli.

mówi starosta Zenon Jahns

Póki co nie ma gotowej koncepcji rozwiązania problemu, ale projekt jest w opracowaniu. Kilkusetmetrowy odcinek drogi powiatowej jest całkowicie zamknięty dla ruchu od 2 stycznia, choć już tydzień wcześniej wprowadzono tam ograniczenia.