środa, 14 lutego 2024 | 12:10

Trzech włodarzy powalczy o reelekcję. A co z Dolskiem?

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Poszczególne komitety zgłosiły już do Państwowej Komisji Wyborczej chęć wzięcia udziału w wyścigu o głosy mieszkańców poszczególnych gmin i powiatów. Wprawdzie kandydatów na burmistrzów można wyłaniać jeszcze do połowy marca, ale niektórzy z nich postanowili wyłożyć już kart na stół. Niedawno informowaliśmy o tym, że o fotel burmistrza Śremu powalczy dotychczasowy radny Grzegorz Wiśniewski. Jego kontrkandydatem będzie na pewno obecny włodarz, Adam Lewandowski.

Adam Lewandowski nie jest jedynym dotychczasowym burmistrzem z powiatu śremskiego, który będzie rywalizował o reelekcję. Do wyborczego wyścigu stanie też Teofil Marciniak, włodarz Książa Wielkopolskiego.

Decyzję o ponownym kandydowaniu podjął także Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica.

O reelekcję nie będzie ubiegać się z kolei Barbara Wierzbińska, burmistrz Dolska wybrana na to stanowisko w 2018 roku. W mieście, z nieoficjalnych jeszcze informacji wiemy, że w wyborczym wyścigu o głosy mieszkańców rywalizować będzie kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z prezesem Stowarzyszenia na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Jeśli okażę się, że druga tura jest w któreś gminie konieczna, zostanie ona przeprowadzona 14 dni później czyli 21 kwietnia.