sobota, 24 lutego 2024 | 09:47

Adam Lewandowski walczy o reelekcję. Zaprezentował kandydatów i program

O głosy mieszkańców gminy Śrem podczas kwietniowych wyborów ubiegać się będzie urzędujący burmistrz, Adam Lewandowski, który wzorem lat ubiegłych postanowił wystartować z własnego komitetu. Na spotkaniu z mediami, kandydatami na radnych i osobami wspierającymi jego kampanię, zanim, punkt po punkcie opisano obietnice wyborcze na kolejne pięć lat, pochwalono się kilkoma sukcesami mijającej kadencji. Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu wspominał chociażby o budowie węzła przesiadkowego przy ulicy Zamenhofa, ścieżce rowerowej i kładce do Zbrudzewa, rozbudowie osiedla przy ulicy Żurawiej, czy skutecznym działaniu gminy w sytuacji pandemii COVID – 19. Obszerny program wyborczy na kadencję 2024-2029 został podzielony na jedenaście punktów: drogi i komunikacja, edukacja, sport, społeczeństwo, rewitalizacja, sołectwa, bezpieczeństwo, przedsiębiorczość, kultura, rekreacja i ekologia i zwierzęta. Szczegóły na temat każdego pomysłu zdradzał już lider komitetu, Adam Lewandowski.

Drogi i komunikacja. Przede wszystkim, proszę Państwa, jesteśmy już zaawansowani w projektowaniu rozwiązania problemów komunikacyjnych Alei Solidarności na wysokości Biedronki oraz Alei Solidarności i ulicy Sikorskiego. Jesteśmy na etapie zakończenia pełnej dokumentacji. W budżecie przygotowane są również środki na przebudowę ulicy Sikorskiego. I to się będzie realizowało rozpocznie w bieżącym roku i będzie realizowane w roku 2025. Trzeci etap obwodnicy. Jeszcze w marcu zaprosimy Państwa na dyskusję z wicemarszałkiem Wojtkiem Jankowiakiem, który będzie mówił o tym, na jakim etapie jest dokumentacja i kiedy będziemy realnie mogli patrzeć na to, że ten trzeci etap obwodnicy wejdzie w fazę już realizacyjną. Pamiętajmy, że warunek jest jeden, to są olbrzymie środki potrzebne na to, a one mają pochodzić z KPO.

mówił Adam Lewandowski

Burmistrz w tym samym punkcie wspominał także o lokalizacji nowych przystanków, częstszych kursach autobusów komunikacji miejskiej, modernizacji dworca autobusowego PKS i podejmowaniu aktywnych działań na rzecz przebudowy drogi Śrem-Kórnik. Dalej rozbudowywane mają być także gminne ścieżki rowerowe. Po zdecydowanie najbardziej obszernej komunikacji przyszedł czas na edukację i sport.

Powstanie kolejne boisko, tylko kolejne boisko powstanie przy centrum sportowym, które już funkcjonuje, przy stadionie. Będzie budowana jest w budżecie droga ulica Parkowa, będzie prowadziła do nowego centrum rehabilitacji, największego zresztą w Wielkopolsce. Natomiast po lewej stronie ta sama droga doprowadzi na teren po lewej stronie wodociągów i tak powstanie pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią i również dodatkowo z piękną szatnią, gdzie możemy liczyć na wsparcie ze strony Województwa Wielkopolskiego.

dodał Lewandowski

W planach na przyszłą kadencję ma być także budowa hali sportowej przy Śremskim Sporcie oraz budowa kortu tenisowego i nowego boiska. Do innych ogłaszanych pomysłów należało między innymi zazielenienie miasta poprzez ogród róż, który ma powstać przy ulicy Poznańskiej i przebudowę rynku miejskiego. Sołectwa Psarskie i Bodzyniewo mają dostać nową świetlicę, a na Jeziorze Grzymisławskim ma powstać molo.

Pod koniec spotkania burmistrz Śremu przedstawił kandydatów na radnych startujących z jego komitetu. W okręgu pierwszym, Jeziorany, listę otwiera Adam Lewandowski, a na kolejnych pozycjach znajdziemy Zdzisława Żeleźnego, Krzysztofa Lewandowskiego, Liliannę Wąsik, Pawła Wawrzyniaka, Annę Wojtysiak, Marka Ferstera, Klaudię Kierzek i Marię Bychawską. „Jedynką” okręgu drugiego – Helenki i Stare Miasto – Bartosz Żeleźny. Następna jest Katarzyna Sarnowska, Andrzej Mieloszyński, Marek Matuszewski, Żaneta Koch, Mirosława Golińska, Piotr Rojek, Dorota Witczak i Roman Bartkowiak. Ostatni okręg czyli okoliczne sołectwa reprezentować będzie Edward Szczepański, Ewa Baranowska, Łukasz Brzeziński, Adam Sędłak, Anna Wysocka, Bartosz Ustasiak, Magdalena Mylka, Przemysław Górny i Julia Bartkowiak-Wojciechowska. Hasłem wyborczym Komitetu Wyborców Adama Lewandowskiego jest „Pewna Przyszłość”.