wtorek, 27 lutego 2024 | 09:16

Dzieci bawiły się podczas półkolonii

Feryjne atrakcje dla dzieci to od lat wspólna inicjatywa spółdzielczego Klubu Relax oraz Towarzystwa Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”. W tygodniowym turnusie wzięło udział około 40 uczestników. Dzieci miały okazję udać się do Muzeum Śremskiego, Komendy Powiatowej Policji, parku trampolin czy na strzelnicę. Były też wycieczki.

Udaliśmy się do takiego nowego Centrum Nauki Laboratorium Wyobraźni, które znajduje się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tam naprawdę wiele ciekawych eksponatów. Dzieciaki kolejno korzystały z wszystkiego i miały okazję wziąć udział w różnych eksperymentach, które tam są przeprowadzane. Wszystko pod okiem animatorów i instruktorów.

mówi Wojciech Majchrzak z Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie

Organizatorzy półkolonii przygotowali też wyjazd do Aquaparku w Jarocinie i Muzeum Polskiego Rocka.

Wybraliśmy się do nowego miejsca, które nieopodal jest, a mianowicie w Puszczykowie. Jest to Muzeum Polskiej Motoryzacji. To jest prywatne muzeum, gdzie zwiedzaliśmy i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o różnych eksponatach, o różnych pojazdach. Niepowtarzalne po prostu motocykle. I tam też mieliśmy warsztaty. Dzieci po prostu wykonywały samochody z drewna, szlifowały. Wcześniej przygotowane oczywiście przez firmy. Szlifowały własnoręcznie, malowały i oczywiście te samochody ze sobą zabierały na pamiątkę. 

dodaje Majchrzak

Przez ostatnie dwa tygodnie na wiele atrakcji śremianie mogli liczyć na obiekcie sportowym przy ulicy Staszica.

Przygotowaliśmy dwa turnusy półkolonii, które odbywają się od poniedziałku do piątku. W tej chwili drugi turnus kończy już swoje ferie. To jeżeli chodzi o takie zajęcia zorganizowane dla grup. Jeżeli chodzi o pływalnie, zamówiliśmy tor Vibit specjalny dla dzieciaków, po to aby miały jakąś atrakcję w ferie. Tor rozłożony jest na połowie basenu. Do tego promocja na basen praktycznie od pierwszej połowy ferii, czyli 10 złotych za wejście na basen dla dzieci i młodzieży z gminy Śrem. Ponadto stoły do tenisa są przez całe ferie darmowe, specjalne dla mieszkańców naszego miasta.

mówił Krzysztof Lewandowski, kierownik obiektu Śremskiego Sportu przy ulicy Staszica

W trakcie zimowej przerwy w nauce zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowało wiele instytucji, w tym stowarzyszenia i kluby sportowe.