czwartek, 7 marca 2024 | 16:54

Jubileusz Ekonomika. Obchody potrwają cały rok

Zespół Szkół Ekonomicznych oficjalne rozpoczął obchody trzydziestolecia swojego istnienia. Z tej okazji zaprosił wszystkich zainteresowanych do sali gimnastycznej, gdzie zorganizowano koncert piosenki francuskiej i polskiej.

Rozpoczynamy obchody 30-lecia zespołu szkół ekonomicznych w Śremie. I to właśnie dla mieszkańców Śremu, miasta Śremu, powiatu śremskiego, przygotowaliśmy koncert muzyki francuskiej. Mam nadzieję, że koncert będzie udany, że będziemy godnie świętować obchody 30-lecia. Powiem, że kiedy robiliśmy przegląd wykonawców, akurat ta muzyka nam przypadła, ten wykonawca, François, nam przyszedł, przypadł do gustu i stąd właśnie padło na muzykę francuską. Tym bardziej, że w Śremie, z tego co pamiętam, muzyki francuskiej nie było.

Piotr Karliński, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie

Sala szybko się zapełniła i na pierwszy rzut oka było widać, że z zaproszenia szkoły skorzystało wielu dawnych uczniów i nauczycieli placówki. Wśród gości specjalnych wydarzenia był pierwszy burmistrz Śremu, Bogusław Bajoński oraz pierwszy dyrektor Ekonomika, Jerzy Polanowski. Inaugurację jubileuszu umilił polsko-francuski zespół Francois Trio, który wykonał własne aranżacje piosenek autorstwa między innymi Wojciecha Młynarskiego czy Jaquesa Brela. W chwili przerwy zgromadzeni w sali goście chętnie częstowali się domowym ciastem i przeglądali kronikę szkolną.