czwartek, 7 marca 2024 | 19:09

Trzecia Droga do samorządu

Trzecia Droga odkrywa karty. Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Polska 2050 postanowiły wystawić wspólne listy w wyborach do Rady Miejskiej w Śremie oraz Rady Powiatu. Spotkanie z kandydatami odbyło się w Zbrudzewie, a poprowadzili je Teodor Stępa i Mateusz Wojtas. Gościem specjalnym wydarzenia był wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Trzecia Droga zaprezentowała wszystkich swoich kandydatów do obu rad, a także do Sejmiku Wojewódzkiego.

Przedział osób doświadczonych i młodość. Właśnie te osoby wiedzą jak ma wyglądać samorząd. Jak by chciały, żeby wyglądał samorząd i jak ma służyć samorząd właśnie społeczeństwu.

mówi Teodor Stępa z PSL

Mówiono także o programie formacji. Są to wspólne założenia za samorządu gminnego i powiatowego. Co proponuje Trzecia Droga? Podstawa to wysoki standard funkcjonowania powiatu. Samorządowcy chcą skupić się na szpitalu powiatowym oraz poprawić funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Była mowa o rozwoju szkolnictwa zawodowego, powszechnym dostępie do obiektów sportowych czy budowie ścieżek rowerowych łączących powiat. Kandydaci deklarują również wsparcie budowy trzeciego etapu obwodnicy oraz budowy dwupasmowej drogi 434 aż do Kórnika. Kolejne postulaty obejmowały ochronę środowiska.

Ochrona środowiska, o której trzecia droga tak mocno tutaj opowiada. Zresztą mamy w rządzie naszą panią minister Paulinę Henning-Kloskę. Sprawimy jako radni, że żadne zanieczyszczenia nie dostaną się już do żadnego akwenu w powiacie śremskim. Stworzymy idealne warunki do tego, by rozwijać sporty wodne na akwenach naszego samorządu.

mówi Mateusz Wojtas z ramienia Polski 2050

Do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego liderem listy z regionu śremskiego jest wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Na pozycji nr 7 znalazła się nauczycielka śremskiego ogólniaka Ewa Kumor-Rybka, a na kolejnym miejscu fizjoterapeutka Edyta Zielińska-Stępa.

Do Rady Miejskiej w Śremie w pierwszym okręgu kandydują: Łukasz Zimon-Wróblewski, Inga Radajewska-Dąbek, Jacek Kubski, Magdalena Michalak i Przemysław Mielcarek. W okręgu drugim o mandat radnego powalczą: Franciszek Simon, Izabela Zięta, Paulina Szeląg, Damian Bazanowski, Arleta Pachura, Bartosz Frąckowiak, Zuzanna Koluch oraz Łukasz Maciupa.

W ostatnim okręgu na listach Trzeciej Drogi znaleźli się: Nina Stępa, Krzysztof Huszał, Damian Stanisławiak, Anna Nowakowska, Eugeniusz Maćkowiak, Patryk Matuszyński, Barbara Piątek, Grażyna Schepke i Tadeusz Wieruszewski. Mieszkańcy gmin Dolsk i Książ Wielkopolski znajdą na listach: Janusza Taciaka, Annę Jankowiak, Karola Peplińskiego, Malwinę Olejniczak, Marka Grobelnego i Wiolettę Kaczmarek.

W okręgu nr 2 z list Trzeciej Drogi wystartują: Mateusz Wojtas, Danuta Matuszkowiak, Anna Sobieraj, Tomasz Rzycha, Sławomir Słowiński i Sandra Cieślak. Największy okręg reprezentować będą: Teodor Stępa, Paweł Osman, Anna Simon-Gronowska, Julia Okoniewska, Błażej Binkowski, Daria Czerwonka, Szymon Szubert, Grzegorz Taczak, Dariusz Wawrzyniak, Małgorzata Kubiak i Paweł Toboła.

Kandydatem Trzeciej Drogi na Burmistrza Śremu jest Adam Lewandowski.