poniedziałek, 11 marca 2024 | 09:51

Kampania trwa

W Śremie kampania wyborcza jest już coraz bardziej widoczna. Od jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się pierwsze bannery i plakaty, poszczególni kandydaci są na ulicach Śremu widoczniejsi niż zwykle i zabiegają o głosy w trakcie kwietniowych wyborów. Częstsze są również konferencje prasowe, podczas których zdradzane są szczegóły programów i udzielane jest wzajemne poparcie. Tak było chociażby ostatnio na śremskim rynku, gdzie obecnie urzędujący starosta Zenon Jahns oficjalnie udzielił poparcia burmistrzowi Adamowi Lewandowskiemu.

Starosta Jahns przy tej okazji podziękował za dobrą współpracę ze wszystkimi samorządowcami powiatu śremskiego. Adam Lewandowski nie pozostawał mu dłużny mówiąc, że także bardzo wysoko ocenia kooperację z obecnymi władzami powiatu śremskiego. W weekend na jeziorańskim deptaku można było spotkać z kolei Adama Szłapkę, urzędującego Ministra do spraw Unii Europejskiej. Zaangażował się on w kampanię wyborczą Marcina Chwałczyńskiego i Łukasza Piaseckiego startujących do rady powiatu śremskiego z list Koalicji Obywatelskiej.

Swoją konferencję prasową na rynku zwołał także Sebastian Witasiak, kandydat na radnego z list Komitetu Otwartego Samorządu Mirosława Piaseckiego. Przedstawił on mediom swój osobisty pięciopunktowy program dla miasta.

Mieszkańcy mieliby otrzymać specjalne karty, dzięki którym nie płaciliby za parking przy swoim miejscu zamieszkania. Witasiak zaproponował także specjalny program dla wyróżniających się uczniów z gminy Śrem, gminny bal charytatywny, zwiększenie liczby miejskich toalet i większe otwarcie się magistratu na potrzeby mieszkańców