niedziela, 7 kwietnia 2024 | 12:22

Endoskopia w nowym miejscu. Rozpoczyna się remont

tygodnia zmienia się lokalizacja pracowni endoskopowej. To tymczasowa sytuacja.

Wszystko po to, żeby przygotować plac budowy pod prace remontowe pracowni endoskopowej, które rozpoczną się w tym tygodniu i zgodnie z planem mają potrwać do drugiej połowy czerwca. Praca poradni endoskopowej tak jest zorganizowana, żeby nie miała wpływu na ciągłość świadczeń medycznych dla pacjentów. Numer telefonu się nie zmienia. Jeżeli chodzi o rejestrację tej poradni, jest zorganizowana w odrębnym miejscu.

wyjaśnia Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital Powiatowy w Śremie

Lecznica jesienią ubiegłego roku otrzymała 15 mln złotych z funduszu medycznego na przebudowę SORu oraz właśnie pracowni endoskopowej. Po modernizacji gama wykonywanych zabiegów ma być szersza, możliwe będą też badania w znieczuleniu ogólnym.

Ten remont również jest tak zorganizowany i tak zaprojektowane są pomieszczenia pracowni endoskopowej, by móc w przyszłości przenieść część zabiegów endoskopowych z bloku do pracowni endoskopowej. Dzięki temu umożliwimy czas pracy bloku operacyjnego do innych dużych zabiegów operacyjnych. Oprócz szerokości i gamy zabiegów, które będą wykonywane w pracowni endoskopowej, również zmierzamy do tego, żeby było można wykonywać zabiegi w znieczuleniu ogólnym. Również zabiegi ECPW, to są te zabiegi, które obecnie wykonujemy na bloku operacyjnym, a więc zmieni się nie tylko zakres zabiegów, ale również będziemy dążyć do wydłużenia pracy poradni endoskopowej dla naszych pacjentów.

dodaje Sobolewski

To nie koniec prac w śremskim szpitalu. Niedawno udało się wyremontować poradnię ginekologiczną, a w drugiej połowie roku gruntowną modernizację przejdzie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lecznica przygotowuje się również do zmian na jednym z oddziałów.

W drugiej połowie roku chcielibyśmy rozpocząć prace remontowe Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To będą bardzo szeroko zakrojone prace remontowe. Patrząc już troszkę dalej w przyszłość, przygotowujemy szpital do kolejnego remontu oddziału urologii i urologii onkologicznej. Jest to ostatni oddział, który wymaga tak gruntownych prac remontowych, wręcz przebudowy. Już mamy wstępne koncepcje projektowe, chcemy być przygotowani i szukać możliwości finansowania tej inwestycji w przyszłości.

zdradza szef lecznicy

Prace na parterze budynku szpitala pochłoną ponad 15 mln złotych.