czwartek, 25 kwietnia 2024 | 09:42

W Pyszącej trwa remont drogi wojewódzkiej

Jak już informowaliśmy tuż po Nowym Roku, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił kolejną modernizację drogi nr 436. Tym razem remontowi poddany zostaje fragment trasy łączącej Śrem z Klęką w Pyszącej. Mowa o 2 kilometrowym odcinku od łuku na końcu ulicy Rolnej aż do końca wsi na wysokości nielegalnego składowiska odpadów.

Od dwóch tygodni trwają prace brukarskie przy zatokach autobusowych, odtwarzane są również przydrożne rowy. Drogowcy zdarli już wierzchnią warstwę asfaltu. Z tego powodu ostrożni powinni być kierowcy skręcający w drogę powiatową w kierunku Bystrzku, bowiem jest tam kilkucentymetrowy uskok. Finalnie drogowcy położą dwie warstwy asfaltu i wymienią nawierzchnię czterech zatok autobusowych. Nie ma mowy o budowie oczekiwanego przez mieszkańców chodnika, czy chociażby utwardzeniu zjazdów do posesji z kostki brukowej. W projekcie nie jest nawet przewidziany istniejący zjazd w gminną drogę gruntową – ulicę Pogodną łącząca trasę wojewódzką z ulicą Zachodnią.

Prace realizuje firma Transbruk z Nekli za ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Na zakończenie remontu wykonawca ma czas do czerwca.