środa, 5 czerwca 2024 | 12:02

Pysząca. Marzyli o niej od kilkudziesięciu lat

Przed długim weekendem w Pyszącej oficjalnie została oddana do użytku nowa hala sportowa. Obiekt o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych powstał obok gmachu tamtejszej szkoły podstawowej i został z nim połączony. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele kuratorium, zastępca burmistrza Śremu Sławomir Ratajczak, były burmistrz Adam Lewandowski oraz radni i mieszkańcy Pyszącej. Dla społeczności szkolnej, ale też sołeckiej było to ważne wydarzenie. Na halę czekano bowiem od wielu lat.

Do tej pory uczniowie szkoły w Pyszącej mieli do dyspozycji tę salę o powierzchni około 100 m2 oraz skromne zaplecze sportowe i szatniowe. Organizacja zajęć wychowania fizycznego była trudna.

W nowej części szkoły znajduje się hala o powierzchni ponad 400 m2, mała salka do ćwiczeń, dwie szatnie z zapleczem sanitarnym, toaleta dla osób z niepełnosprawnościami oraz magazyn na sprzęt sportowy. W dotychczasowej sali dyrektor szkoły planuje zorganizować nowy oddział przedszkolny, który po planowanym remoncie ma rozpocząć pracę 1 września.