czwartek, 6 czerwca 2024 | 10:56

Książ Wielkopolski. Bitwa o najlepszy smak

Tegoroczny Dzień Dziecka zostanie zapamiętany w Książu Wielkopolskim z pewnością na długo. Tradycją stało się, że z tej okazji w lokalnym amfiteatrze odbywa się kolejna, tym razem piętnasta edycja Przedszkolandii, czyli konkursu muzyczno-tanecznego dla najmłodszych. Motywem przewodnim wydarzenia była Akademia Pana Kleksa, więc dominował repertuar z filmów o słynnym bajkowym dyrektorze.

Książ Wielkopolski miał okazję tego dnia być także kolejny raz gospodarzem „Bitwy regionów” czyli Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. W szranki stanęło szesnaście Kół z całej Wielkopolski, a Panie prezentowały między innymi takie specjały jak Czernina, krem z ziemniaków domowego przepisu, kaczka czy zrazy zawijane.

Ocenie nie podlegał oczywiście sam smak przygotowanych potraw.

Ostatecznie, pierwsze miejsce na podium trafiło do pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Niesłabina. Na ksiąskim Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć także innych atrakcji dla dzieci. Początkowo ze względu na pogodę frekwencja nie była zbyt wysoka, potem jednak na stoiskach przy amfiteatrze pojawiło się więcej dzieci.