W Gminie Śrem najwyższa frekwencja w komisji numer 6, której siedziba znajduje się w przedszkolu Słoneczna Szóstka. Tam do urn poszła niemal 1/3 uprawnionych – 29,25. Obwód ten obejmuje ulice na osiedlu Helenki – Grottgera, Chopina, Szymanowskiego, Heweliusza, Kolberga, Kopernika, Romera, Strzeleckiego i Tatarkiewicza. Do godziny 12:00 1/4 uprawnionych oddała głos w obwodzie nr 4 obejmującym ulicę Chłapowskiego. Wśród terenów wiejskich prowadzi Psarskie, gdzie frekwencja wyniosła 22,83%.
Najgorzej wypada obwód mający siedzibę w szkole w Pyszącej, gdzie frekwencja wyniosła 11,57%. Obwód obejmuje m.in. Binkowo, Borgowo, Olszę i Bystrzek. Z miejskich obwodów najniższa frekwencja (15,98%) w prawobrzeżnej części Śremu, dla której lokal wyborczy został utworzony na terenie Zespołu Szkół Politechnicznych.
W gminie Książ Wielkopolski najwięcej, bo 160 z 812 wyborców (19,70%) oddało głos w lokalu zlokalizowanym we Mchach. To obwód obejmujący Kołacin, Mchy i Sebastianowo. Najgorzej z frekwencją wygląda w mieście, gdzie wynosi zaledwie 11,6%.
W sąsiedniej gminie Dolsk prowadzi obwód mający siedzibę w Lubiatowie, w którym głosują mieszkańcy tej wsi oraz Trąbinka i Kotowa. Tam frekwencja wyniosła 25,99%. Ponad 2 razy niższą i najgorszą frekwencją w gminie odnotowano w Księginkach (obwód obejmuje również: Gajewo, Mszyczyn i Pokrzywicę) – 12,36%.
W najmniejszej gminie powiatu śremskiego prowadzi Grabianowo, gdzie na 178 uprawnionych głos oddały 44 osoby. Daje to 24,72% frekwencji. Wyraźnie od pozostałych obwodów odstaje ten obejmujący Ludwikowo, Jaszkowo, Tworzykowo, Manieczki i Boreczek. Tam frekwencja wyniosła 14,3%. Na 1000 uprawnionych do lokalu wyborczego udały się 143 osoby.